انعقاد تفاهم نامه دانشکده سلامت، ایمنی، محیط زیست و طب محیطی (HSEEM) با جهاد دانشگاهی استان بوشهر

24 آذر 1400
دانشکده سلامت، ایمنی، محیط زیست و طب محیطی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و جهاد دانشگاهی استان بوشهر تفاهم‌نامه‌ای در راستای کمک به توسعه صنعتی و ارتقاء سلامت جامعه امضا کردند.

با توجه به استقرار بزرگ‌ترین صنایع نفت، گاز و پتروشیمی جهان و نیروگاه اتمی در استان بوشهر و نیز ظرفیت‌های آموزشی و پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و جهاد دانشگاهی در حوزه سلامت، ایمنی، محیط زیست (HSE)   تفاهم نامه­ای بین جهاد دانشگاهی استان بوشهر و دانشکده سلامت، ایمنی، محیط زیست و طب محیطی(HSEEM) منعقد شد.

هدف از انعقاد این تفاهم نامه، توسعه و بهره‌گیری مطلوب از ظرفیت‌های آموزشی، پژوهشی طرفین در جهت پیشبرد و ارتقاء جایگاه ایمنی، سلامت و محیط زیست (HSE) در سطح منطقه‌ای، ملی و بین‌المللی در راستای چشم انداز کمک به توسعه صنعتی کشور و استان و ارتقاء سلامت جامعه است.

علی احمدی‌زاده بیان کرد: وظیفه ما ایجاد پل بین دانشگاه و صنعت است. بسیاری از فعالیت‌هایی که در استان صورت می‌گیرد نیازمند تقویت حوزه بسیار مهم و استراتژیک HSE است. پس با توجه به ظرفیت‌های موجود در حوزه نفت و گاز و نیروگاه اتمی باید به‌دنبال ایجاد یک دپارتمان تخصصی پیگیر و هم‌اندیش در کنار صنایع باشیم.

رئیس جهاد دانشگاهی استان بوشهر تصریح کرد: انعقاد تفاهم‌نامه‌ای در دو مجموعه تخصصی در استان می‌تواند دپارتمان تخصصی خوبی را جهت کارهای بهداشت ایمنی و سلامت رقم بزند و یک مرکز آموزشی تخصصی HSE در صنایع نفت و گاز در مرکز استان یا در شهرستان‌های جنوبی باعث اتفاقات خوبی خواهد شد.

رئیس دانشکده سلامت، ایمنی، محیط زیست و طب محیطی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر  نیز در حاشیه انعقاد این تفاهم‌نامه اظهار کرد: ظرفیت‌ها و برنامه‌های آموزشی جهاددانشگاهی می‌تواند حلقه اتصال دانشگاه و صنایع باشد تا بتوانیم از ظرفیت‌های موجود استفاده کرده و کارهای آموزشی و پژوهشی در حوزه HSE در صنعت با کمک دو مجموعه توسعه مند دنبال شود.

رئیس دانشکده HSEگفت : این دانشکده دارای اعضای هیات علمی مجرب و متخصص است که ظرفیت بسیار خوبی جهت توسعه برگزاری دوره های آموزشی تخصصی دارد

وی تصریح کرد: با توجه به استقرار صنایع بزرگ نفت و گاز در استان بوشهر با همت و عزمی راسخ می‌توانیم به‌عنوان قطب HSE در کشور تبدیل شویم و این تفاهم‌نامه را فتح باب فعالیت‌های بسیار بزرگ‌تری در حوزه آموزش و پژوهش باید دانست.

دکتر دارابی افزود: از امسال با پیگیری های مکرر برای اولین بار در مقطع کارشناسی ارشد HSE با مجوز وزارتخانه موفق به پذیرش دانشجو  شدیم


کلمات کلیدی:
دانشکده     سلامت         ایمنی         محیط    
زیست     و     طب     محیطی     جهاد     دانشگاهی    
تفاهم     نامه     HSE    

تاریخ بروز رسانی:   24 آذر 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >